Geneza schorzeń stomatologicznych

przez | Listopad 26, 2014

Choroby stomatologiczne związane są z olbrzymim dyskomfortem dla pacjenta. Najczęściej stomatolog szczecin ma do czynienia z pacjentami, którzy cierpią z powodu próchnicy. Dieta bogata w kwasy i cukry powoduje degradację szkli i powstawanie ubytków, które są często zasiedlane przez bakterie obecne w postaci mikrofilmu szkliwowego.

Stomatolog w domu

zębyBakterie rozmnażając się i produkując metabolity indukują dalszą degradację szkliwa, co przekłada się na osłabienie struktury zęba oraz pojawienie się bólu, na skutek drążenia wgłąb zębiny, aż do miazgi, co podrażnia zakończenia nerwowe, wywołując ich zapalenie. Ból o pochodzeniu zębowym jest bardzo przykry- wynika to bezpośrednio z unerwienia wyrostków zębodołowych przez gałęzie nerwu trójdzielnego- podstawowego nerwu czuciowego w obrębie głowy. Intensywna impulsacja jest bardzo korzystna dla ochrony naszego organizmu, jednakże pacjenci ciężko ją znoszą. Najlepszy stomatolog szczecin powinien mieć w standardzie gwarantowane znieczulenie pacjenta, gdyż wiele procedur np.

Leczenie kanałów

Leczenie kanałowe polega na bezpośrednim manewrowaniu na nerwach, co jest dla pacjenta niezwykle bolesne i znacząco ogranicza współpracę przez niego w trakcie leczenia. Jeśli mamy defekty w zwarciu zębów, czy zgryzie ortodonta szczecin będzie w stanie rozwiązać ten problem. Zamontowanie odpowiedniego aparatu ortodontycznego, wkładki na noc, albo operacja pozwala naprawić defekty związane z patologicznym ustawieniem uzębienia. Patologie w uzębieniu powinny być systematycznie naprawiane, ponieważ unaczynienie, oraz rozbudowana komunikacja poprzez otwory w podstawie czaszki, generuje olbrzymie zagrożenie w przypadku chorób wywodzących się bezpośrednio z uzębienia. Najczęstszym powikłaniem są zakażenia ośrodkowego układu nerwowego, które są stanem bezpośredniego zagrożenia życia.

Podejście pacjentów

Nie warto jest ignorować więc nawet najmniejszego bólu zęba. Innym zabiegiem stomatologicznym, który już niekoniecznie ma na celu leczenie, a jedynie poprawę wyglądu uzębienia jest wybielanie zębów. Najczęściej wykorzystuje się różnego typu preparaty chemiczne, które w bezpieczny sposób usuwają przebarwienia z płytki zębowej. W ostatnim czasie każdy dentysta szczecin zrezygnował ze stosowania preparatów zawierających nadtlenek wodoru, ze względu na degradujące i drażniące działanie tego typu środków. Nie mniej jednak, wybielanie zębów szczecin to zabieg na który powinniśmy się zdecydować, gdyż znacząco poprawia to nasz wygląd i sprawia, że chętniej się uśmiechamy. Starajmy się dbać o własne uzębienie i nie zaniedbywać nawet najmniejszych zmian, gdyż mogą one mieć negatywne przełożenie nie tylko na nasz komfort, ale przede wszystkim na zdrowie, które mamy tylko jedno.