PlayStation czy Xbox?

przez | Styczeń 17, 2019

Już od kilku lat, między konsolowcami trwa nieustanna wojna o to, który system jest lepszy – pochodzące od Sony PlayStation, a może Microsoftowy Xbox? Odpowiedź na to pytanie zmieniała się praktycznie co generację, czasem nawet w okresie panowania jednych konsol. Obecnie, udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest czasowo prostsze, lecz jeśli weźmiemy pod uwagę, że plotki na temat PS 5 stają się coraz częstsze, wkrótce ponownie trzeba będzie zresetować nasze opinie i patrzeć, który producent oferuje więcej swojej grupie docelowej, o ile nie trzymamy się wierności konkretnej marce.

Co lepiej wybrać?

Generalna opinia na ten moment jest taka, że to PS4, zwłaszcza w wersji Pro o lepszych podzespołach i z obrazem w jakości 4K, uchodzi na ten moment za najlepszą konsolę na rynku. Prowadzenie konta PSN jest darmowe, zaś aby grać Online, musimy wykupić subskrypcję PS Plus, która wyniesie nas 250 złotych za rok lub 30 złotych za jeden miesiąc. Dodatkowo, PS Plus oferuje swoim użytkownikom darmowe gry co miesiąc oraz jeszcze niższe ceny podczas regularnych obniżek. To bardzo dobry, opłacalny układ. A ponieważ konsola Sony oferuje nam jednocześnie bardzo dobre tytuły ekskluzywne, jak nadchodzący Kingdom Hearts III, Bloodborne czy God of War, naprawdę nie sposób jest przejść obok tej konsoli obojętnie. Szkoda tylko, że jest ona zauważalnie droższa od Xboxa.

nqXkmdoodPPpWo2cHVvKBL

Dlaczego? Ponieważ Xbox One X nie jest rewolucją, której oczekiwał Microsoft. Próbując podążyć śladem Sony, Xbox One X wprowadza zmiany zbliżone do PS4 Pro, lecz sama konsola ma istotne wady, przez które graczom trudniej jest ją polecić. Po pierwsze, brakuje jej ekskluzywnych tytułów. Większość gier z biblioteki konsoli Microsoftu ogramy sobie na pececie lub PS4. Nie pomaga tu zbytnio obecność Cupheada, który chociaż stał się Indykiem bestsellerem, nie jest wystarczającym powodem, aby kupować konsolę za blisko tysiąc złotych. Nic więc dziwnego, że gracze woleliby port na inne platformy. Nieciekawie prezentuje się też samo prowadzenie konta, za które należy płacić każdego miesiąca. Nic więc dziwnego, że Xbox kosztuje obecnie zauważalnie mniej. Lepiej jest jednak dołożyć kilka stówek i kupić PlayStation.