Jak dodać stronę do wyszukiwarki google?

By | Kwiecień 30, 2016

Jeśli witryna internetowa ma bardzo szerokie uprawnienia, będzie indeksowana przez Google w ciągu kilku minut. Dzięki temu optymalizacja stron internetowych będzie skuteczna. Po pierwsze twórz i przesyłaj mapę witryny do Google. Nawet jeśli witryna jest już indeksowana w Google prześlij mapę witryny, która pozwoli firmie Google lepiej zrozumieć Twoją witrynę. Jeśli używasz WordPress wykorzystaj jedną z wtyczek (Google mapa strony XML), które mogą tworzyć mapę witryny dla Ciebie. Również możesz umieścić link mapy witryny w pliku robots.txt. To pomoże botom Google, aby skutecznie indeksować stronę internetową. To jest bardzo ważne, aby skutecznie zrealizować kampanię SEO.

Pierwsze kroki z nową stroną

strony internetoweZarejestruj się w narzędziach Google dla webmasterów i sprawdź indeksowaną stronę błędu częściej. Strony błędnie indeksowane zawierają szczegółowe informacje na temat adresów URL w Twojej witrynie, do których Google nie ma dostępu. Więc możesz naprawić błędy, mając wiedzę na temat obszaru, w którym pojawiają się te problemy. Upewnij się też, że wymagane URL nie jest blokowane przez plik robots.txt lub metatagi. Dzięki temu optymalizacja stron internetowych będzie prawidłowa. Jeśli nie jesteś pewny pliku robots.txt użyj odpowiednich narzędzi dla webmasterów, pozwalających na stworzenie pliku robots.txt na Twojej stronie internetowej/blogu. Ponadto boty zablokują dostęp do tych części serwisu, które nie są ważne dla wyszukiwarek. Podpowiedź: folder administratora. Robots.txt zatrzymuje boty wyszukiwarek do indeksowania części Twojego bloga.

Jak zacząć działania seo?

To bardzo ważne przy realizacji kampanii SEO. Istotna jest również optymalizacja pliku WordPress Robots.txt dla SEO. Wyszukiwarka nie jest w stanie zrozumieć zdjęć i filmów zamieszczanych na stronie internetowej czy blogu. Tak więc, jeśli strona ma dużą liczbę zdjęć lub filmów, spróbuj dostarczyć istotnych informacji o nich. W przypadku obrazów trzeba dodać znacznik ALT, co można łatwo zrobić dzięki wtyczce „SEO friendly”. W przypadku filmów możesz zaś utworzyć mapę witryny wideo i złożyć ją do Google. Indeksowanie strony jest ważnym aspektem SEO i jeśli boty nie mogą skutecznie indeksowanie witryny, można zauważyć, że wiele ważnych stron nie jest indeksowanych w Google i innych wyszukiwarkach. Strona z właściwą nawigacją pomaga w głębokim przeszukiwaniu i indeksowaniu witryny. Zwłaszcza, gdy miejsce newsa jest ważne, boty wyszukiwarek powinny indeksować witrynę w ciągu kilku minut. Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby zwiększyć szybkość i efektywność indeksowania witryny.