Oferta hostingowa – co jest istotne?

By | Sierpień 18, 2016

Ok – juz mamy projekt strony, grafika cała gotowa, zapięte na ostatni guzik, juz nawet wykupiliśmy domenę, przemyśleliśmy poważnie i długo jaka nazwę chcemy i jesteśmy zadowoleni – no to brakuje nam tylko jednego, by zaistnieć w internecie z nasza stroną internetową czy wirtualnym sklepem – hosting. Na pewno, skoro już jesteśmy na tym etapie zwróciliśmy uwagę na dziesiątki ofert w internecie od firm hostingowych i pewnie czujemy się dość zagubieni i nie mamy pewności na usługi której firmy narażałoby się zdecydować.

Wybór dobrego hostingu

internetOczywiście musimy na początku sprawdzić warunki umowy, także to, czy dana firma udziela gwarancji na swoje usługi, poza tym sprawdźmy czy obsługuje technologie naszej strony www, a także wybierzmy ile miejsca potrzebujemy i jaki transfer jest dla nas zadowalający.  Poza tym należałoby upewnić się  co do tego, czy nasza strona nie wyłączy się automatycznie w przypadku takowym, kiedy osiągnęlibyśmy limit przestrzeni dyskowej lub kiedy przekroczymy dany nam transfer – są właśnie dwie możliwości w takiej sytuacji – jedna to automatyczne wyłączenie strony, a druga to działanie i danie nam kary za przekroczenie danych nam limitów. Oczywiście lepsza jest druga opcja, bo jeżeli zdarzyłaby się taka sytuacja, to oznaczałoby, ze nasza strona oszalała kompletnie – jest maksymalnie popularna, a ruch i zainteresowanie internautów znacznie przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania – chyba nie chcielibyśmy, bo w tak szałowej sytuacji nasza witryna po prostu przestała działaś… Nasz sukces przekształcił by się zapewne w wielką katastrofę i setki niezadowolonych klientów bądź niedoszłych klientów.

Jakie limity?

Z dwojga złego lepiej zapłacić kare i po prostu na kolejny miesiąc zwiększyć limity i cieszyć się sukcesem swojej strony czy sklepu internetowego. By dowiedzieć się jakie są warunki danej formy najlepiej bezpośrednio zapytać konsultanta, a potem zweryfikować to wczytując się uważnie w umowę, którą zawrzemy z wybraną firmą – oczywiście powinno być to tam uwzględnione. Jeżeli bez problemu odnajdziemy w umowie przejrzysty zapis na ten temat, to na pewno będzie dobry znak i wielki plus dla firmy – to profesjonalna firma i raczej możemy spodziewać się zadowalającej i satysfakcjonującej nas współpracy. Pamiętajmy też, jeżeli mamy duży sklep, nasza strona jest rozbudowana i kierujemy się do klienta nie tylko z Polski, a w najbliższym czasie do tego wszystkiego planujemy rozbudowę strony, kiedy tylko uda nam się wbić na określony poziom – by rozważyć także oferty firm zagranicznych – często ich oferty dają więcej możliwości. Ale to oczywiście zależy od naszych indywidualnych oczekiwań.