Jak wykształcić dobrego prawnika?

przez | Październik 31, 2015

Przede wszystkim prawnik musi rozwijać swoje umiejętności pisarskie. Prawnicy często nie doceniają umiejętności pisania, które są potrzebne, aby odnieść wielki sukces jako prawnik. Rzeczywistość wygląda jednak tak, że prawnicy spędzają dużo czasu na sporządzaniu rozmaitych pism i dokumentów do sądu. Prawie wszystkie z tych dokumentów wymagają pewnego stopnia opanowania umiejętności pisarskich. Aby stworzyć pisemną argumentację sprawy należy pamiętać o następujących punktach: wyjaśnienie okoliczności sprawy, zidentyfikowanie problemu prawnego, określenie, która dziedzina prawa znajduje odzwierciedlenie w tej sytuacji, wskazanie przepisów, które odnoszą się do stanu faktycznego danej sprawy oraz wysnucie wniosku, na podstawie prawa, które znalazło zastosowanie do danego przypadku.

Gdzie uczy się dobrych prawników?

prawnikPrawnik musi też rozwijać swoje umiejętności oratorskie. Wszyscy prawnicy odnoszący sukcesy, mają doskonale rozwinięte umiejętności komunikacyjne, którymi posługują się w sądzie, w stosunku do innych prawników, sędziego, prokuratora oraz do klientów. Muszą być w stanie wyartykułować pozycję klienta w sądzie, skutecznie przesłuchać świadka, spierać się z prawnikiem przeciwnej strony i przekonać klientów do ich zatrudnienia. W odniesieniu do klientów, prawnik musi być w stanie uzyskać wszystkie informacje od klienta, które są niezbędne do reprezentowania go z wrażliwością i taktem. Prawnik musi być w stanie przekonać potencjalnego klienta, że jest on odpowiednim prawnikiem, który może go reprezentować i wygrać sprawę w sądzie. Adwokat również powinien być w stanie skutecznie komunikować się z innymi prawnikami. W ten sposób może przede wszystkim prowadzić skuteczne negocjacje w imieniu swoich klientów.

Kontakt z adwokatem

W kontaktach z sądem prawnik powinien być w stanie skutecznie i zwięźle formułować swoje wypowiedzi. Zapoznaj się także z sądem, w którym masz regularnie praktykować. Każdy sąd ma bowiem swoje unikalne praktyki i pracownicy sądu mogą być cennym źródłem informacji. Chociaż nie możesz omawiać konkretnych przypadków z sędziami, są oni często gotowi do dyskusji na różne tematy prawne. Ukończ seminarium prawnicze. Niektóre organizacje krajowe oferują szkolenia dla prawników, którzy będą regularnie reprezentować swoich klientów w sądzie. Podczas seminarium przyszły prawnik może nauczyć się technik, które mogą okazać się bezcenne w każdym sądzie. Dzięki takiemu seminarium prawnik może nauczyć się i doskonalić swoje umiejętności praktyczne. Warto więc systematycznie uczestniczyć w różnego rodzaju seminariach, kursach i warsztatach.