Najpopularniejsze warianty szczoteczki sonicznej

przez | Luty 14, 2017

Odmian szczoteczek do zębów wyróżnia się już na świecie kilka, więc klienci mogą sięgać po szczoteczki tradycyjne, szczoteczki elektryczne i, co jest nowością, szczoteczki soniczne. Ostatni rodzaj jest najdroższy, jednak mimo tego to właśnie szczoteczka soniczna powinna być najczęstszym wyborem i zakupem konsumentów. Jest ona wręcz idealnym produktem do mycia zębów, języka, dziąseł oraz jamy ustnej, który nie ma prawa nikogo zawieść. Co zatem warto wiedzieć o doskonałej szczoteczce sonicznej?

Szczoteczka ta połączyła coś, czego do tej pory nie spotykano na produktach pełniących tą samą rolę. Otóż połączyła ona błyskawiczne ruchy włókien z ruchami nietypowymi, czyli wymiatającymi. Jej włosie porusza się zresztą tak prędko, że potrafi wykonać nawet czterdzieści tysięcy ruchów w przeciągu jednej tylko minuty.

Efekty stosowania szczoteczki sonicznej

szczoteczka-sonicareJaki daje to efekt? Oczywiści efekt idealnie wyczyszczonych zębów, z których każda resztka jedzenia została usunięta, a nagromadzony osad idealnie wyeliminowany. Szczoteczka soniczna radzi sobie przy tym nie tylko z myciem samych zębów, ale także i z myciem powstających między nimi przestrzeni, które dotychczas były dla szczoteczek niedostępne. Tradycyjna szczoteczka nigdy nie potrafiła do nich dotrzeć, bo nawet jeśli miała małą główkę, nikomu nie chciało się wjeżdżać nią do tak niewidocznych na pierwszy rzut oka zakamarków jamy ustnej. Co więcej, soniczne urządzenia potrafią wyczyścić nawet kieszenie umieszczone pod samymi dziąsłami, pozostawiając jamę ustną w idealnym stanie.

Wybór produktów do higieny jamy ustnej

Są najlepszym wyborem dla osób noszących aparaty ortodontyczne, ponieważ docierają nawet do zachyłków ulokowanych w obrębie aparatów, do których też ciężko jest dotrzeć tradycyjną, ręczną szczoteczką. Prawdopodobnie już za kilka lat w łazienkach domowych gościć będzie wyłącznie szczoteczka soniczna. Już teraz tysiące osób zastąpiło nią swoje standardowe sprzęty służące do mycia zębów i te osoby bardzo to sobie chwalą. Ich zmiana na pewno była korzystna, bo nic nie wyczyści jamy ustnej tak dobrze, jak soniczna szczoteczka.