Kiedy trzeba wymienić szczoteczkę do zębów?

przez | Październik 8, 2015

Łatwo możemy zorientować się, kiedy należy wymienić zużyte buty lub wyblakłe ubrania. Ale jak często należy zmienić szczoteczkę do zębów? To wszystko zależy od użytkowania, ochrony zdrowia i preferencji. Przed ponownym myciem dentysta zaleca, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy przyszedł już czas na nową szczoteczkę do zębów. Wymień szczoteczkę co 3 lub 4 miesiące. Zastanów się nad wymianą szczoteczki wcześniej, jeśli byłaś chora, zwłaszcza jeśli przechowywana szczoteczka znajdowała się blisko innych szczoteczek. W razie wątpliwości, spójrz na włosie. Jeśli jest postrzępione, nie będzie dokładnie czyścić zębów.

Szczoteczki dla dzieci

Ponieważ dzieci często myją zęby bardziej rygorystycznie niż dorośli, mogą potrzebować częściej wymiany szczoteczki do zębów. Bez względu na to, jaki rodzaj szczoteczki używasz, utrzymuj ją w czystości. Stomatolog zaleca płukanie szczoteczki pod bieżącą wodą po szczotkowaniu, by zmyć pastę i ślinę. Następnie szczoteczka powinna być przechowywana pionowo, aby rozmieszczone włókna mogły spokojnie wyschnąć.

szczotkowanie zębówZamykanie szczoteczki do zębów w zamkniętym pojemniku może spowodować powstanie bakterii, więc najlepiej, aby włosie szczoteczki było suche przed kolejnym zastosowaniem. Jeśli podróżujesz, warto rozważyć użycie jednorazowych szczoteczek do zębów. Jak często należy zmieniać szczoteczkę do zębów? Stomatolog zaleca, byśmy nabrali zwyczaj kupowania nowych szczoteczek dla każdego członka rodziny kilka razy w roku. To jak często można zmieniać szczoteczkę zależy od kilku czynników, ale najlepiej, aby zawsze mieć nowe, świeże szczoteczki czekające w szafce w łazience dla każdego członka rodziny. Szczoteczka do zębów wymaga więcej uwagi niż kilka minut dwa razy dziennie podczas jej używania.

Jakie szczoteczki poleca dentysta?

Dentysta przypomina bowiem, że odpowiednie dbanie o szczoteczki jest niezbędne do właściwej pielęgnacji jamy ustnej. Dentyści zalecają, by konsumenci dbali o swoją szczoteczkę. Przy tak wielu kształtach, rozmiarach i stylach szczoteczki do zębów na rynku, może błędną decyzję, który rodzaj szczoteczki kupić. Większość specjalistów dentystycznych zgadza się, że szczoteczki z miękkimi włóknami są najlepsze w usuwaniu płytki nazębnej i resztek z zębów.

Małe główki szczoteczki są również korzystne, ponieważ mogą one lepiej dotrzeć do wszystkich obszarów jamy ustnej, w tym trudno dostępnych zębów tylnych. chodzi o rodzaj szczoteczki (takie jak uchwyt antypoślizgowy lub elastyczna szyjka), kształt głowy (stożkowy lub prostokątny) i styl włókien (taki jak pomarszczone, płaskie lub przycięte do kształtu kopuły) jest idealnym rozwiązaniem. Wybierz to, co jest najbardziej wygodne dla Ciebie. Najlepsza szczoteczka do zębów to taka, która pasuje do ust i pozwala z łatwością dotrzeć do wszystkich zębów.