Co powinno znajdować się w łazience?

przez | Sierpień 20, 2018

Urządzając nowe mieszkanie, robiąc remont często zastanawiamy się co powinno się znaleźć w jej obowiązkowym wyposażeniu? Przecież chcemy, by korzystanie z tego pomieszczenia było dla nas jak najbardziej komfortowe.

Podstawy podstaw

Oczywiście totalnie podstawowym sprzętem jest toaleta, prysznic lub wanna oraz umywalka. Oczywiście fajnie, jeśli w naszej łazience zmieści się zarówno prysznic, jak i wanna, jednak często jest tak, że musimy zdecydować się na jedną opcję. Co oprócz tego?

No i pralka. Nie wyobrażam sobie, by w dzisiejszych czasach nie mieć pralki w domu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Pranie ręczne to zdecydowanie nie moja bajka. Dodatkowo pralka może być wyposażona w opcję suszarki, co sprawia, że korzystanie z niej staje się jeszcze bardziej komfortowe. Posiadając małe mieszkanie lub takie, gdzie nie ma balkonu, często nie mamy po prostu miejsca na to, by postawić gdzieś suszarkę z praniem. O ileż prościej jest po wypraniu włączyć funkcję suszenia ubrań? Wystarczy je potem tylko przeprasować i gotowe.

046749_940

Oczywiście jeśli jest w łazience pralka, to pewnie przyda nam się kosz na pranie, a także jakieś szafeczki na środki czystości i kosmetyki. W męskiej łazience nie może zabraknąć elektrycznej maszynki do golenia, która pozwala w łatwy sposób przyciąć brodę czy włosy na głowie. Jeśli chodzi o kobiety bardzo przydatny jest depilator, te nowoczesne zapewniają bezbolesne usuwanie włosków.

Co jeszcze?

Nie zapominajmy też o suszarce, prostownicy i lokówce. Żadna z nas nie wyobraża sobie przecież wyjścia z domu bez zrobionej fryzury. A często jest tak, że zanim spotkamy się wieczorem ze znajomymi, nasze włosy po pracy po prostu nie wyglądają. Szybkie mycie pozwoli je odświeżyć, ale czekanie, aż same wyschną trwa wieczność. Dlatego z pomocą przychodzi nam suszarka. Po wysuszeniu jeszcze trzeba nadać fryzurze oczekiwany kształt, więc wykorzystanie prostownicy czy lokówki to po prostu konieczność.

Oczywiście oprócz wymienionych sprzętów, w łazience powinny znaleźć się także najpotrzebniejsze kosmetyki oraz dodatki, które nadadzą temu miejscu odrobinę stylu.